Reklama

Zbadaj się za darmo i wygraj zdrowie

A A A

Dodano: 17-07-2013

źródło: photl.com

źródło: photl.com

Bezpłatnie i bez skierowania można wykonać badania, które pozwolą ocalić zdrowie, a nawet życie. Mieszkańcy Rzeszowa mogą skorzystać z profilaktycznych programów finansowanych z budżetu miasta. Badania umożliwiają wykrycie bardzo wczesnych stadiów schorzeń, od cukrzycy i choroby tarczycy, po nowotwory szyjki macicy, piersi i jelita grubego. Programy będą trwały do 20 grudnia br. 
 
Profilaktyka chorób tarczycy u kobiet od 40 roku życia
 
Z badań mogą kobiety w wieku 40 lat lub więcej. W programie nie mogą wziąć udziału kobiety leczące się z powodu chorób tarczycy w Poradni Endokrynologicznej oraz te które korzystały z tego rodzaju programu w ostatnich 2 latach.
 
W etapie wstępnym programu uczestniczka może skorzystać z: 
 • badania poziomu TSH (hormonu tyreotropowego), 
 • badania fizykalnego gruczołu tarczycy i porady lekarskiej w oparciu o ocenę    badania laboratoryjnego. 
W etapie pogłębionym wykonywane są:
 • badania poziomu FT3, FT4 lub (i) USG gruczołu tarczycy.
Realizatorem programu jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie.
 
W etapie wstępnym: Przychodnia Podstawowej Opieki zdrowotnej Nr 5 w Rzeszowie przy ul. Hoffmanowej 8a, od poniedziałku do piątku  w godz. 7.30 – 18.00.
 
W etapie pogłębionym: 
 • pracownia USG w Przychodni Specjalistycznej nr 1 przy  ul.  Hetmańskiej 21, 
 • pracownia USG w Przychodni Specjalistycznej Nr 2 przy ul. Lubelskiej 6,             
 • pracowni USG w Przychodni Specjalistycznej Nr 3 przy ul. Hoffmanowej 8 a. Szczegółowych informacji o programie udziela pielęgniarka koordynująca Przychodni POZ Nr 5, przy ul. Hoffmanowej 8a w godz.: 9.00 – 14.00 lub pod nr tel.: 17 85 359 73  lub 17 85 380 51 wew. 265.
 
Programu pn.: ”Wczesne wykrywanie i leczenie cukrzycy typu II 
 
W programie mogą wziąć udział kobiety i mężczyźni w wieku od 40 roku życia. Nie dotyczy to osób leczących się z powodu cukrzycy w poradni diabetologicznej. 
 
W etapie wstępnym wykonywane są:
 • przesiewowe badania poziomu cukru we krwi i edukacja prozdrowotna prowadzona przez pielęgniarkę, przekazywanie materiałów edukacyjnych.
W razie potrzeby przeprowadzane są badania pogłębione tj.:
 • badanie poziomu cukru we krwi,
 • badanie tzw. krzywej cukrowej, 
 • badanie i porada lekarza specjalisty. 
 
Uczestnicy programu z rozpoznaną cukrzycą mogą również skorzystać z edukacji prozdrowotnej dotyczącej przystosowania się do życia z chorobą, trybu życia w chorobie, zapobiegania powikłaniom itp.
 
Program realizowany jest w etapie wstępnym i pogłębionym: w Przychodni Specjalistyczna nr 1 przy ul. Hetmańskiej 21 – Poradnia Diabetologiczna (pok.210), od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 14.00.
 
W etapie wstępnym:
 • Przychodnia Specjalistyczna nr 2, przy ul. Lubelskiej 6 w każdy poniedziałek i środę w godz. 10.00 – 11.00,
 • Szpital Miejski w Rzeszowie, przy ul. Rycerskiej 4 w dniach 27 września br., 14 listopada br. w godz. 10.00 – 13.00.
Szczegółowych  informacji o programie udzielają pielęgniarki Poradni Diabetologicznej przy ul. Hetmańskiej 21 II Pietro, pok. 210 w godz. 7.30 – 14.00 lub pod nr tel.: 17 85 352 82 wew. 318. 
 
 
Reklama
Program profilaktyki raka piersi - badania mammograficzne dla kobiet od 45 do 49 lat i od 70 roku życia
 
Skorzystać mogą kobiety: w wieku 45 do 49 roku życia co 2 lata oraz panie mające powyżej 70 lat - raz w roku. 
 
W programie nie mogą wziąć udziału kobiety pozostające w leczeniu z powodu schorzeń piersi w poradni onkologicznej, chirurgicznej lub ginekologicznej.
 
Realizatorem programu jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie Przychodnia Specjalistyczna Nr 1 przy ul. Hetmańskiej 21 – Pracownia Mammograficzna.
 
Rejestracja do programu pod nr tel.: 017 85 352 82 wew. 330 lub osobiście, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 – 16.30.
 
 
Program profilaktyki raka piersi badania USG dla kobiet od 20 do 44 roku życia.

Z badań USG piersi mogą skorzystać panie w wieku od 20 do 44 lat.
 
W programie nie mogą wziąć udziału panie leczące się z powodu schorzeń piersi w specjalistycznych poradniach oraz te które w ciągu ostatnich 12 miesięcy brały udział w tego rodzaju badaniach przesiewowych .
 
Realizatorem programu jest SP ZOZ Nr 1 w Rzeszowie:
 • Pracownia USG w Przychodni Specjalistycznej Nr 1 przy ul. Hetmańskiej 21; badania wykonywane są w poniedziałek w godz. od 14.00 do 16.00,
 • Pracownia USG w Przychodni Specjalistycznej Nr 3 przy ul. Hoffmanowej 8 a.; badania wykonywane są w środę w godz. od 14.00 do 15.15.
 
Rejestracja do programu w Przychodni specjalistycznej Nr 1, pod nr tel.: 17 85 35282 wew. 314 lub osobiście w Pracowni RTG w dniach roboczych w godz.: 8.00 – 17.00 oraz w Przychodni Specjalistycznej Nr 3 pod nr tel.: 17 85 380 51 wew. 283 lub osobiście w Pracowni EKG pok. 27, od poniedziałku do piątku w godz. od: 8.00 – 14.30.
 
Program profilaktyki raka jelita grubego dla osób od 40 roku życia.
 
Badania dla kobiet i mężczyzn w wieku  40 lat i powyżej. W programie nie mogą wziąć udziału osoby pozostającew leczeniu z powodu chorób jelita grubego w poradni onkologicznej lub chirurgicznej oraz osoby biorące udział w ostatnim roku w tego typu programie. 
 
W ramach programu można skorzystać z:
 • badania kału na krew utajoną,
 • badania i porady lekarza specjalisty,
 • w uzasadnionych przypadkach wykonywane jest badanie kolonoskopowe.
Badania odbywają się w Szpitalu Miejskim w Pracowni Endoskopii przy ul. Rycerskiej 4, nr tel. 17 86110 32 w.400, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 13.30. 
 
Program badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania i leczenia powikłań ocznych cukrzycy dla osób powyżej 45 roku życia.
 
Uczestnikami programu mogą być kobiety i mężczyźni chorujący na cukrzycę w wieku 45 lat i więcej, szczególnie ci chorzy którzy nigdy nie przechodzili badania dna oka pod kątem zmian cukrzycowych, bądź od ostatniego takiego badania upłynął ponad rok. 
 
Skorzystać nie mogą osoby leczone obecnie bądź w przeszłości z powodu powikłań ocznych cukrzycy, tj. po laseroterapii, iniekcjach doszklistkowych, witrektomii. 
 
W ramach programu będą wykonywane:
 • podstawowe badania okulistyczne
 • badanie dna oka (po rozszerzeniu źrenic) z fotografią
Zapisy i informacje w sekretariacie Oddziału Okulistyki Szpitala Miejskiego przy ul. Rycerskiej 4 w Rzeszowie. Nr tel.: 17 86 11 031 wew. 324.
 
Badania można wykonać do Czas realizacji programu od  3 czerwca do 20 grudnia 2013 r.

KOMENTARZE

Zdrowie na wiosnę

Po długiej, zimnej i szarej zimie przyszedł czas na pełen rozkwit. Zbliżającą się wiosnę czuć w powietrzu...

Pora na pomidora!

To już trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej "Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich...

Biała Sobota w WSPiA - darmowe badania dla studentów

Konsultacje lekarzy: chorób wewnętrznych, dermatologa, dietetyka oraz badanie słuchu, EKG i spirometria to badania, z których bezpłatnie będą mogli skorzystać studenci Wyższej Szkoły...

zobacz więcej
Reklama

Nadchodzi czas winobrania w podkarpackich winnicach

Lada dzień w większości podkarpackich winnic rozpocznie...

W Kolbuszowej powstają buty z liści ananasa

Nurt wegański coraz śmielej wkracza na światowe salony. Los Angeles ma swój wegański tydzień mody, Kolbuszowa na Podkarpaciu zakład szewski, w którym powstają buty z liści ananasa. Jak zapewniają producenci...

Jesień w Bieszczadach w obiektywie Mirosława Pieli

Pożółkłe trawy na szczytach połonin oraz jelenie na rykowisku - Bieszczady jesienią potrafią zauroczyć każdego. Na szlakach jest już mniej turystów, a do tego robi się coraz bardziej kolorowo...

Sezon na domowe przetwory trwa w najlepsze

Dżemy, konfitury, marmolady, soki, kiszonki, suszonki - trwa sezon na domowe przetwory, a ponieważ plony w tym roku są wyjątkowo obfite, jest co przetwarzać. Mimo iż w marketach aż uginają się półki od gotowych...

Reklama

Od października rewitalizacja wąskotorówki Przeworsk-Dynów

Przeworska Kolej Dojazdowa kursuje na trasie Dynów-Przeworsk. Od lat jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Podkarpacia. W sezonie letnim przewozi średnio ok. 20...

Od zagrzybionych piwnic do luksusowych łaźni. W Zamku w Łańcucie remont

Muzeum-Zamek w Łańcucie wygląda, jak wieki plac budowy. Pracami remontowo-konserwatorskimi objęto już dziedziniec, ujeżdżalnię oraz piwnice. W...

Ekskluzywny Menel i kosmetyki z węglem drzewnym z Bieszczad

Kamil Pawelski, bloger modowy znany jako Ekskluzywny Menel reklamuje kosmetyki, które powstają na bazie węgla drzewnego z Bieszczad. Produkuje je warszawska marka kosmetyczna "ZEW...

Dyżurka GOPR z Połoniny Wetlińskiej zeszła na niziny. Czeka w Sanoku

Na drewnianej podłodze stara żeliwna koza. Przy niej mały stolik z radiostacją i lornetką. Zaraz obok wąskie łóżko z gitarą, na której w latach...

Śladami rzeszowskich Żydów - nowa trasa spacerowa w mieście

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna stworzyła "spacerownik" pod nazwą "Dziedzictwo Rzeszowskich Żydów". Przemierzając nową trasę można dowiedzieć się dlaczego...

zobacz więcej

POLECANE

VIP Biznes&Styl Nr 63

VIP Biznes&Styl Nr 63
w numerze m.in.:

Milioner, który dla Puszczy Karpackiej porzucił biznes Tomasz Róg, efekt motyla w Cieszanowie Maria i Marcin Piotrowscy Folkowisko z Goracja Porsche może mieć każdy, ale rzeźbę już nie! Za 2 lata S19 połączy Rzeszów z Lublinem Dzieje firmy kupieckiej I. Schaitter i Spółka Kongres i Targi TSLA EXPO 2019
RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Cegielniana 18c/3, 35-310 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.