Reklama

Powiększanie piersi - moda czy potrzeba?

A A A

Dodano: 02-11-2015

Powiększanie piersi - moda czy potrzeba?
Powiększanie piersi wciąż jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. 

W Polsce nie prowadzi się statystyk, ale szacuje się, że około 7000 - 7500 tysiąca Polek rocznie decyduje się na taki zabieg. 
 
Kobiece piersi nie od dziś są jednym z ważniejszych elementów wyglądu zewnętrznego. Nie tylko ze względu na umiejscowienie (są ciągle widoczne). Ich rozmiar poddawany jest nieustającej ocenie. Nie dziwi więc fakt, że każda z pań chce, aby ta część jej ciała była perfekcyjna. Niestety Natura nie zawsze jest szczodra i nie każdą z kobiet obdarza biustem idealnym. 
 
Z pomocą w realizacji marzenia o posiadaniu pięknych piersi, przychodzi chirurgia plastyczna i zabieg powiększania piersi. 
 
Powszechna opinia w temacie powiększania piersi jest taka, że kobiety poddające się takiemu zabiegowi, kierują się tylko i wyłącznie chęcią poprawienia swojej urody, upiększenia się. 
 
Nic podobnego! Dla wielu pań, zabieg powiększenia piersi to jedyny sposób na odzyskanie utraconej (w wyniku choroby, czynników genetycznych, starzenia się) kobiecości. 
 
Wiele kobiet, które przeszły zabieg mastektomii, czuje się okaleczona. Uważa, że wraz z operacją, odebrano im część kobiecości. Efektem jest zaniżona samoocena, a w skrajnych przypadkach depresja. Ratunkiem na to, aby odzyskać wiarę w siebie i ponownie poczuć się w pełni kobietą, jest skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej. 
 
Do tej pory stosowano dwie metody rekonstrukcji piersi: 

Ekspanderoproteza - zbudowana jest ona z dwóch części, zewnętrznej oraz wewnętrznej. Cześć zewnętrzną stanowi silikon, który nie tylko zabezpiecza część wewnętrzną, ale także nadaje kształt implantowi. Ma ona specjalny wzmocniony fragment, w który bezpiecznie można się wkuć i napełnić komorę. 
 
Część wewnętrzna jest pusta, gdy implant zostaje wszczepiony. Po pewnym czasie zostaje on stopniowo wypełniany solą fizjologiczną, aż do uzyskania odpowiedniej wielkości (proces ten trwa do kilku miesięcy). 
 
Ekspander ma za zadanie powoli przygotować tkankę, rozciągając ją od środka. Niestety z początku (zanim organizm się nie przyzwyczai) zabieg może być nieprzyjemny. 
 
Istnieją odmiany ekspanderoprotez, które  mogą pozostać w organizmie pacjentki, po procesie wypełnienia. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne, pacjentka nie musi być poddana kolejnemu zabiegowi, tym razem wymiany ekspanderoprotezy na implant. 
 
Przeszczepienie płata skórno - mięśniowego - w przypadku niektórych pacjentek pierś zostaje odtworzona z ich własnego płata skóry. Można go pobrać m.in. z brzucha, pleców, górnej części biodra. 
 
Coraz częściej u pacjentek po mastektomii jak i leczeniu oszczędzającym (BCT), stosuje się odtwarzanie piersi przy użyciu komórek macierzystych. 
 
Rekonstrukcja piersi własną tkanką tłuszczową pacjentki, jest metodą innowacyjną. Komórki macierzyste charakteryzują się zdolnościami odnowy. Mają ogromny potencjał rozwojowy, pod wpływem określonych bodźców zewnętrznych natury chemicznej, mogą przekształcić się w komórki narządów i różnych tkanek. 
 
Wykorzystywane w rekonstrukcji piersi komórki macierzyste, są pozyskiwane z tkanki tłuszczowej pacjentki za pomocą liposukcji. Miejsca, z których pobrana jest tkanka to m.in. brzuch, fałdki nad biodrami, uda. 
 
Reklama
Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i przebiega w kilku etapach. Po pobraniu materiału od pacjentki, komórki są odwirowywane w specjalnym aparacie, w którym stwarza się warunki sprzyjające ich wzrostowi i podziałowi. Uzyskaną zawiesinę przy pomocy wenflonu, wstrzykuje się w miejsce całkowicie, bądź częściowo usuniętej piersi (w mięsień piersiowy większy i tkankę podskórną rekonstruowanej piersi). Po wypełnieniu jest ona następnie modelowana. 
 
Przy tej metodzie rekonstrukcji nie ma ryzyka odrzucenia wszczepu (żaden element wszczepienia nie jest tu bowiem ciałem obcym, a wyłącznie tkanką pacjentki). 
 
Jest duży odsetek młodych kobiet, które poddają się mammpolastyce (powiększanie piersi) z dwóch powodów. 
 
- ich piersi nie rozwinęły się wcale, bądź prawie w cale po osiągnięciu dojrzałości płciowej. 
 
- młode matki, których biust stracił jędrność, na skutek ubytku tkanki gruczołowej, do której dochodzi w wyniku karmienia piersią. 
 
Nie można pominąć jeszcze jednej grupy pacjentek - to kobiety dojrzałe 50+. W tym przypadku chodzi o procesy starzenia, menopauzę i związane z tym zmiany hormonalne, które powodują, że piersi wiotczeją i opadają. 
 
Do tej pory najpopularniejszym zabiegiem było powiększanie piersi implantami. 
Jest to operacja odbywająca się w znieczuleniu ogólnym. 
 
Implant wprowadza się przez cięcie skórne pod pachą, wokół brodawki lub w fałdzie podpiersiowym. Po czym umieszcza się go w loży pod gruczołem piersiowym na mięśniu piersiowym większym lub pod mięśniem. 
 
Jak każdy zabieg chirurgiczny, niesie za sobą ryzyko powikłań m.in.: późnego krwawienia po zabiegu, którego skutkiem jest krwiak dookoła implantu. Niestety w takiej sytuacji potrzebna jest interwencja chirurgiczna. 
 
Alternatywą dla tych wszystkich kobiet, które chcą uniknąć operacji, bądź też z różnych przyczyn nie mogą jej się poddać, są zabiegi nieoperacyjne, do których należy opisane powyżej powiększanie piersi przy użyciu komórek macierzystych, bądź zabieg powiększania piersi kwasem hialuronowym. 
 
Powiększanie piersi za pomocą kwasu hialuronowego (zabieg przy użyciu preparatu Macrolane) - jest to najpopularniejsza nieinwazyjna metoda powiększania piersi, dzięki której można: 
 
- podnieść biust 
- zredukować asymetrię 
- poprawić jędrność oraz kształt 
- powiększyć biust o maksymalnie 2 rozmiary 
 
Kwas hialuronowy charakteryzuje się właściwościami wchłaniania przez organizm, stąd jego nietrwałość. Dlatego też efekt powiększania piersi tą metodą nie należy do trwałych - utrzymuje się od półtora do dwóch lat (zależne jest to od m.in. stanu piersi, aktywności fizycznej pacjentki, stylu życia). 
 
W celu utrzymania efektu zmiany objętości i kształtu piersi, należy ponowić zabieg po roku czasu. 
 
Procedura zabiegu polega na wykonaniu przez lekarza niewielkich nakłuć pod pachą, przez które wprowadza się kwas hialuronowy. Po zakończeniu wstrzyknięć pierś jest poddawana specjalnemu masażowi, którego celem jest uzyskanie jednolitości w dotyku (strukturze), a także wyeliminowanie nierówności i grudek. 
 
Po zabiegu, który przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym, wokół piersi zakładane są plastry modelujące (ściąga się je po 7 dniach). Zalecane jest noszenie specjalnego stanika sportowego ( 4 tygodnie). 
 
Skutkami ubocznymi zabiegu jest niewielka opuchlizna, zaczerwienienie, wzmożona wrażliwość na ból. Objawy ustępują po kilku dniach. 
 
Okres rekonwalescencji trwa około dwóch tygodni. W tym czasie powinno się unikać wysiłku fizycznego, gorących kąpieli, silnego uciskania piersi. 
 
    
Źródła: zadbajosiebie.pl, profilaktykapiersi.pl, Coleman SR Structural fat grafiting”, spammagazine.pl, nowoczesneleczenie.pl 

KOMENTARZE

Reklama

Eko ubrania z Połomi - moda ręcznie malowana

Połomia, niewielka miejscowość kilkanaście kilometrów...

Iwona Raś w zwycięskiej sesji VIP BIZNES&STYL. Śpiewanie i pomaganie!

Miał być występ w telewizji, ale szczęśliwie zakończyło się na profesjonalnej sesji fotograficznej na łamach naszego magazynu VIP Biznes&Styl. Wszystko...

GOPR apeluje: nie wychodźmy w Bieszczady

Zarząd Główny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, prosi, by zarówno mieszkańcy terenów górskich, jak i turyści w najbliższym czasie zrezygnowali z wszelkich wyjść w góry. Bieszczadzki GOPR też apeluje...

Ewa Minge i jej najnowsza kolekcja w Rzeszowie

Z Ewą Minge, jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek mody, będzie można się spotkać w Rzeszowie w sobotę, 7 marca w Millenium Hall. Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie najnowsza...

Reklama

Zostań mistrzem ortografii! 21 lutego IV Dyktando Rzeszowskie

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa zaprasza na IV Dyktando Rzeszowskie, którego tematem przewodnim będzie historia i 666-lecie lokacji miasta. Tegoroczny...

Pożyczki online - idealne rozwiązanie dla osób w każdym wieku

Pożyczki online cieszą się współcześnie ogromną popularnością. Wynika to głównie z faktu, że wniosek można złożyć o dowolnej porze oraz nie trzeba dostarczać...

Wielbiciele zdrowych soków, czas na pyszną zabawę!

Lubisz zdrowe i pełne witamin soki? A może wolisz pyszne i pożywne smoothies? Wygraj nagrody, dzięki którym urządzisz dla najbliższych owocowe party. Wystarczy od 6 do 21 marca wziąć udział...

Bezstresowy pobyt na lotnisku - o co warto zadbać?

Daleka podróż, niezależnie od tego czy jej celem są biznesowe kontakty czy wymarzone wakacje na egzotycznej wyspie, często są powodem do stresu. Zakup biletu, pokonanie wszystkich etapów przed...

Akwarystyka morska - jak się do niej przygotować?

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z akwarystyką? Zatem musisz najpierw dowiedzieć się, jaki sprzęt jest najważniejszy, by stworzyć swoim rybom środowisko zbliżone do naturalnego. Szczególnie...

zobacz więcej

POLECANE

RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.