Reklama

Ludzie

Prof. Stefan Chwin na wykładzie w Rzeszowie. O terroryzmie i literaturze

Redakcja
Dodano: 31.01.2018
37463_stean
Share
Udostępnij

Co o terroryzmie myśleli wielcy polscy pisarze i publicyści? Jaką przyjmowali postawę? Jak na kartach literatury zderzały się różne idee? Wykład na ten temat wygłosi w Rzeszowie prof. Stefan Chwin, jeden z najwybitniejszych znawców literatury, pisarz i krytyk. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 19 stycznia. Poprowadzi je Wojciech Bonowicz, redaktor i felietonista Tygodnika Powszechnego.

Wykład jest organizowany w ramach II edycji cyklu wykładów popularnonaukowych „Wielkie pytania w nauce i kulturze", realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania, pod patronatem "Tygodnika Powszechnego". Spotkania organizowane są z udziałem wybitnych ekspertów i niekwestionowanych autorytetów świata nauki, kultury i sztuki.

Tym razem gościem będzie człowiek o szerokich horyzontach, niezwykła osobowość – prof. Stefan Chwin, wybitny literaturoznawca, wielokrotnie nagradzany pisarz, krytyk i eseista, którego książki zostały przetłumaczone na 20 języków. Wygłosi on wykład pt. „Terroryzm i piękno. Między historią a literaturą”.

Wykład odbędzie się 19 lutego br. (poniedziałek), o godz. 17:00, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Spotkanie poprowadzi Wojciech Bonowicz – redaktor i felietonista "Tygodnika Powszechnego". Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji i okazania na miejscu wydrukowanego biletu wstępu.

Prof. Stefan Chwin, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, urodził się w 1949 r. w Gdańsku. Jest historykiem literatury, badaczem polskiej i europejskiej kultury XIX i XX wieku, powieściopisarzem, eseistą, krytykiem literackim. W latach osiemdziesiątych XX wieku był członkiem zespołu redakcyjnego serii „Transgresje”. Jest autorem licznych publikacji krytycznych i literaturoznawczych oraz powieści Hanemann (1995), Esther (1999), Złoty pelikan (2003). Opublikował prozę autobiograficzną Kartki z dziennika (2004) oraz Dziennik dla dorosłych (2008). Przez kilka lat był członkiem jury Nagrody Nike. Książki, artykuły, opowiadania i eseje Stefana Chwina były publikowane w Niemczech, Austrii, Anglii, Francji, Rosji, Szwecji, Danii, Szwajcarii, Rumunii, Słowenii, na Ukrainie, na Węgrzech, na Litwie, w Japonii, w Izraelu, we Włoszech, w Hiszpanii, Meksyku, krajach Ameryki Środkowej i Południowej oraz w USA. Za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany.

Rejestracja na spotkanie jest prowadzona na stronie https://evenea.pl/imprezy/konferencje/rzeszow/terroryzm-i-piekno-miedzy-historia-a-literatura-wyklad-z-udzialem-prof-stefana-chwina-183222/

Kolejne spotkanie, który zakończy tegoroczny cykl wykładów "Wielkie pytania w nauce i kulturze", odbędzie się z udziałem pani Anny Dymnej oraz Wojciecha Bonowicza. Wykład pt. "Sztuka życia", zaplanowany jest na 16 kwietnia br. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy