Rafał Seremet
Konsultant zdrowego trybu życia
''Na zdrowie'' blog zdrowego i szczęśliwego życia
Dzialy: LIFESTYLE
O sobie:
Specjalista z zakresu promocji zdrowia i zdrowego trybu życia, autor książek i poradników z zakresu rozwoju wewnętrznego potencjału, autor nagrań relaksacyjnych audio wspierających wewnętrzną integrację, twórca darmowego internetowego kursu relaksacji, kompozytor muzyki relaksacyjnej, terapeuta Shiatsu i Qigong.
O blogu:
Zdrowie, dobrostan psychiczny i pozytywne relacje interpersonalne. Blog o pozytywnym przesłaniu, pomagający nadać naszemu życiu więcej głębi i harmonii oraz promujący metody wzmacniania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.
Ciekawostki z zakresu medycyny akademickiej i naturalnej, sposoby na bycie witalnym i pełnym optymizmu, przemyślenia z obszaru troski o zdrowie fizyczne i duchowe.
Zdrowie ciała, emocji i umysłu; zdrowie zawodowe i rodzinne; wypoczynek, odmładzanie i regeneracja organizmu.
Radio o stresie
Dodano: 24-12-2013
Całość można posłuchać przez najbliższy miesiąc lub dwa na stronie Radia Rzeszów (link tutaj). Należy wejść w zakładkę "Posłuchaj", następnie wybrać ikonę "Szczypta zdrowia, szczypta piękna", następnie należy wybrać właściwą datę. Audycje ze mną zaczynają się od 15.12.2013 i kolejno nadawane są co tydzień. Po wybraniu daty uruchamiamy przycisk "PLAY" – trójkącik przy odtwarzaczu (na stronie dostępne są do odsłuchania 4 ostatnie audycje).
Na żywo każdej kolejnej audycji można posłuchać w każdą niedzielę
o godz. 11.45, np. poprzez przyciśnięcie głośniczka na stronie http://www.radio.rzeszow.pl/.
Planowany jest cykl kilkunastu audycji, lub więcej (z zakresu relaksacji
i pracy nad sobą). Cała audycja "Szczypta zdrowia..." trwa około 10 min.,
a wywiady ze mną, długości zazwyczaj 5 minut umieszczane są w drugiej części tej audycji.
Treść tych pogadanek to dobry pretekst na dotarcie do swoich ukrytych pokładów psychiki i możliwości. Kiedy zwalniamy na moment swoje tempo, regenerujemy się i na nowo łapiemy wiatr w swoje żagle, może okazać się, że żyjąc bez stresu możemy stać się sprawniejsi, bardziej efektywni i bardziej twórczy.
W stanie stresu, w stanie napięcia oraz przytłoczenia zewnętrzną sytuacja i okolicznościami jesteśmy bardziej odtwórczy (zamiast "twórczy"). Działamy tak naprawdę "na wpół gwizdka", odwalamy pańszczyznę
i wykorzystujemy tylko mały ułamek swoich możliwości.
Zajmowanie się technikami relaksacyjnymi (m.in. omówionymi w tych audycjach) nie tylko daje nam możliwość uwolnienia się od toksycznych przeżyć i wyniszczających nas emocji, ale jednocześnie daje nam lepszą integrację pomiędzy umysłem logicznym a wyobraźnią oraz pomiędzy ciałem, umysłem i emocjami. Dzięki temu nasz całościowy potencjał znacznie wzrasta.