Katarzyna Twardzik

Instruktor fitness, pilates i bodyART?, trener personalny, właściciel Kasia Twardzik STUDIO

Ruszaj się? z głową

Dzialy: LIFESTYLE

O sobie:
? mogłabym długo, bo wiele robię i zawodowo, i hobbystycznie. Zawód i pasję łączę pracując jako instruktor fitness. Ponieważ moja fitnessowa przygoda trwa już od ponad 15 lat, mogę chyba nieskromnie stwierdzić, że jestem instruktorem dojrzałym i świadomym, choć uważam, że jeszcze wiele nauki i pracy przede mną. Dlatego każdego roku zaliczam kolejne szkolenia, warsztaty i konwencje. W ciągu ostatnich lat coraz bardziej przestawiam się na fitness Body & Mind, który oprócz silnego i sprawnego ciała integruje ciało z umysłem, pozwalają wyciszyć rozbiegane myśli i radzić sobie ze wszechobecnym stresem. Największą satysfakcję dają mi iskierki radości w oczach moich klientów, a także obserwowanie zmian, jakie zachodzą w ich ciałach i głowach. Mam nadzieję pracować w tym pięknym zawodzie do późnej starości i jestem głęboko przekonana, że to możliwe.

O blogu:
Człowiek jest stworzony do ruchu ? z tym mam nadzieję, wszyscy się zgadzamy. Aktywność fizyczna jest nam potrzebna do zachowania równowagi i zdrowia. Jednak to, jak się ruszać nie jest już takie oczywiste. Jesteśmy bombardowani ogromną ilością ofert klubów fitness, ośrodków sportowych i Szkół. Co wybrać? Jak ćwiczyć? I w ogóle po co? Za pomocą tego bloga będę chciała ruszyć nie tyle Wasze ciała, co głowy, zachęcając do myślenia i dociekania. Będzie o różnych treningach, ich aspektach zdrowotnych i ich wpływie na życie na różnych płaszczyznach. Zapraszam do czytania i ruszania się ? byle z głową!

Trening? Nie mam czasu...

A A A

Dodano: 29-07-2013

bodyART - trening idealny dla osób zabieganych

bodyART - trening idealny dla osób zabieganych

Ostatnio naszła mnie refleksja... Korzystamy z coraz to nowych rozwiązań, które mają oszczędzić nasz czas: zakupy przez internet, bankowość internetowa, poczta elektroniczna itp.. Nie musimy wychodzić z domu, stać w kolejkach, odwiedzać bibliotek... Powinniśmy więc mieć masę wolnego czasu. Ale dzieje się coś dziwnego. Mimo tych wszystkich udogodnień jesteśmy coraz bardziej zabiegani. Coś nam ten zaoszczędzony czas zjada. I obawiam się, że to nikt inny, tylko my sami - własnoręcznie zaprzęgamy się do kieratu zawodowych i domowych obowiązków i pędzimy coraz szybciej, chcąc coraz więcej, więcej i więcej.
 
Zrobiło się filozoficznie, ale nie o tym jest ten wpis. Nie jest moją intencją namawianie kogokolwiek do walki z wiatrakami - taka jest ta nasza rzeczywistość i nie pozostaje nam nic innego jak nauczyć się w tym biegu funkcjonować jak najzdrowiej. Oczywiście są jednostki, które rzucają wszystko, uciekają w Bieszczady, czy inną puszczę, intratny biznes zamieniają na chodowlę owiec i żyją w zgodzie z naturą. Większość z nas jednak nie porwie się na taką rewolucję. 
 
Kiedy ostatnio osobie, która dobrze mnie zna powiedziałam coś o własnym treningu, który uskuteczniam oprócz prowadzonych przez siebie zajęć, zdumiała się: "i pani jeszcze znajduje na to czas?!". Faktycznie mój dzień jest dość ciasno wypełniony - praca etatowa rodzaju "biurowego", prowadzenie zajęć w 2, a w zasadzie 3 klubach, oddział szkoły dla instruktorów fitness, dwójka dzieci, mąż, dom... ufff. Czuję się więc upoważniona do "mądrzenia się" na temat znajdowaniu odpowiedniej ilości czasu... no właśnie na przykład na trening. 
 
Po pierwsze należy uświadomić sobie, że trening to jest coś, czego naprawdę potrzebujesz niezależnie od Twojego stanu zdrowia, kondycji, wieku itd. Trochę pisałam o tym w poprzednim wpisie. Czas przeznaczany na ruch potraktuj jako czas tylko dla siebie - podczas treningu zmęczysz się fizycznie, ale odpoczniesz psychicznie, nabierzesz energii, będziesz szczęśliwszym i dzięki temu bardziej wartościowym dla Twoich bliskich człowiekiem. To nie egoizm, to konieczność!
 
Po drugie musisz ustalić priorytety. Weź kartkę papieru i wypisz wszystkie czynności "nieobowiązkowe", którym poświęcasz czas w ciągu dnia. Jeśli zrobisz to rzetelnie, okaże się że jest ich całkiem sporo: przeglądanie facebooka, oglądanie serialu, telefoniczne plotkowanie z przyjaciółką itp.. Kolejny krok to ustalenie ważności poszczególnych spraw - oczywiście zakładając, że trening jest tutaj priorytetowy. Jest to punkt wyjścia do przeorganizowania swojego planu dnia. Prawdopodobnie nie musisz rezygnować z większości, a być może nawet z żadnego z wypisanych punktów. Kluczem jest tutaj właściwa organizacja i nie marnowanie czasu. Przykładowo postanów, że od dzisiaj zaglądasz na facebooka tylko raz dziennie w określonej godzinie. Zamień oglądanie wiadomości w TV na słuchanie ich w radiu podczas dojazdu do pracy. Codzienne wpadanie do sklepu po kilka produktów zastąp dużymi zakupami raz w tygodniu. Zmobilizuj się do wcześniejszych pobudek. Bądź kreatywny, myśl niestandardowo, a z pewnością uda Ci się wygospodarować całkiem sporo czasu na zadbanie o siebie.
 
Reklama
Po trzecie wybierz formę treningową odpowiednią dla Ciebie. W tym celu określ, jakich efektów oczekujesz i w jakim czasie. Być może chcesz zrzucić zbędne kilogramy, pozbyć się bólu kręgosłupa, poprawić wygląd swojego ciała, podnieść poziom energii... Celów treningowych może być kilka, ale ustal ten najważniejszy. Teraz tylko wystarczy dobrać do niego odpowiednią formę ruchu.
 
Wszystko pięknie, ale ustalenie właściwej formy treningowej nie jest łatwe dla osoby, która nie ma wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Dlatego też najprostszym rozwiązaniem będzie zapisanie się do klubu fitness. Dzisiaj jest to rozwiązanie na wyciągnięcie reki prawie dla każdego - abonamenty miesięczne typu OPEN zaczynają się już ok. 100 - 120 zł. Doświadczony instruktor lub trener na podstawie krótkiej rozmowy jest w stanie skierować Cię na odpowiednie zajęcia lub zaplanuje trening na siłowni. Rozwiązaniem bardziej wymagającym "budżetowo", ale zdrowotnie bezpieczniejszym oraz przynoszącym szybsze rezultaty jest regularny trening z dobrym trenerem personalnym.
 
Ale tak właściwie to po co płacić, kiedy można ćwiczyć w domu, biegać, jeździć na rowerze. Internet jest pełen porad treningowych, a ostatecznie można się wspomóc filmikiem z Youtube - sukces gwarantowany i to za darmo! Hmmmm... no nie do końca, ale jest na to sposób. Faktycznie trening można dobrać na podstawie informacji wyszperanych w internecie - nie jest to jakaś tajemna wiedza, choć to co czytamy w sieci warto weryfikować w źródłach naukowych. Chodzić, biegać, jeździć na rolkach oczywiście można na własną rękę - jeśli tylko uznasz, ze to jest forma treningu dla Ciebie i jesteś w stanie zmobilizować się do regularności. Sprawa niestety nie jest już taka prosta, jeśli chcesz ćwiczyć w domu na przykład jogę, pilates, czy ćwiczenia wzmacniające. Owszem, ćwiczenie w domu może być dla niektóych jedynym lub najbardziej optymalnym rozwiązaniem - znalezienie 30 min codziennie lub co drugi dzień jest z reguły łatwiejsze niż wyjście z domu do klubu. Aby jednak trening był skuteczny i co ważniejsze bezpieczny, ćwiczenia muszą być wykonywane prawidłowo technicznie. Wykonując dane ćwiczenie źle, pogłębimy problem zamiast go rozwiązać. Dlatego też, jeśli chcesz ćwiczyć w domu, koniecznie zdobądź się na sesję z trenerem personalnym przed rozpoczęciem treningu. Powtarzaj także spotkania co kilka tygodni w celu modyfikacji treningu (robisz postępy, więc intensywność musi się zwiększać) i poprawienia techniki. 
 
Na koniec zaznaczę, że to nie ilość czasu przeznaczanego na trening jest najważniejsza. Bardziej istotne są regularność treningu oraz jego jakość. Dobrze dobrany i wykonywany trening 2 razy w tygodniu będzie zawsze bardziej efektywny niż codzienne, ale byle jakie ćwiczenia. Bo w końcu trenujemy nie po to, żeby trenować, ale po to by poprawiać jakość swojego życia.
 
W przyszłym tygodniu podrzucę Wam jeszcze jeden pomysł na organizację treningu - coś co doskonale sprawdziło się w moim osobistym przypadku. A tymczasem trzymam kciuki za Wasze treningi:)

KOMENTARZE

OSTATNIE WPISY NA TYM BLOGU

NAJCZĘSCIEJ CZYTANE WPISY

POLECANE

Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.