Speedway of Nations: Polacy ze srebrnym medalem, zwycięstwo Brytyjczyków

Dodano: 17.10.2021
57074_40596359_40596328
Share
Udostępnij
Żużlowa reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła tytuł najlepszej drużyny świata. Polacy wywalczyli srebrny medal, ulegając gospodarzom w decydującym biegu dwudniowego finału w Manchesterze. Trzecie miejsce zajęła Dania.
Brytyjczycy po raz pierwszy w historii sięgnęli po zwycięstwo w Speedway of Nations, drużynowych mistrzostwach świata rozgrywanych w formule par. W finale pokonali biało-czerwonych, dla których był to jeden z najbardziej pechowych decydujących biegów.

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego, świetnie rozpoczęli dwudniowy finał rozegrany w Brytyjskim Manchesterze. Po pierwszym dniu Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i junior Jakub Miśkowiak zdecydowanie prowadzili. W sobotę zdobyli łącznie 40 pkt i o 10 wyprzedzali Brytyjczyków oraz o 11 Duńczyków. Tak samo było w niedzielę, gdzie biało-czerwoni dołożyli 34 punkty.

Tytuł uciekł im jednak w finale, po tym jak na tor upadł Janowski. Mimo że wygrał go Bartosz Zmarzlik, to mijający za jego plecami metę Daniel Bewley i Robert Lambert przypieczętowali wygraną.