Świat

Wimbledon – Katarzyna Kawa odpadła w drugiej rundzie

Dodano: 29.06.2022
64751_29cz10
Katarzyna Kawa odpadła w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polska tenisistka przegrała w środę z rozstawioną z numerem trzecim Tunezyjką Ons Jabeur 4:6, 0:6.

Kawa w światowym rankingu zajmuje 132. miejsce i do turnieju głównego przebiła się przez kwalifikacje. Na otwarcie pokonała Kanadyjkę Rebeccę Marino 6:4, 3:6, 7:5, ale Jabeur okazała się za mocna. W dodatku Polce dokuczały problemy z ramieniem.

Kawa dzielnie utrzymywała się w grze do stanu 4:4 w pierwszym secie. Co prawda już w gemie otwarcie została przełamana, ale w czwartym zrewanżowała się rywalce tym samym. Od wyniku 4:4 na korcie dominowała już tylko Jabeur. Tunezyjka wygrała osiem gemów z rzędu i zamknęła spotkanie w nieco ponad godzinę.

W drugim secie Kawa przy stanie 0:3 poprosiła o przerwę medyczną. Fizjoterapeutka pracowała nad jej ramieniem także jeszcze nieco później, ale pozytywnie na grę Polki nie była w stanie wpłynąć.

Wcześniej w środę odpadły dwie inne biało-czerwone. Magda Linette uległa grającej z "15" Niemce polskiego pochodzenia Angelique Kerber 3:6, 3:6, a Maja Chwalińska – rozstawionej z numerem 28. Amerykance Alison Riske-Amritraj 6:3, 1:6, 0:6.