Świat

ME piłkarek ręcznych – Polska odpadła z turnieju po porażce Niemiec z Hiszpanią 21:23

PAP
Dodano: 10.11.2022
68799_10li1
Share
Udostępnij
Niemcy przegrały w Podgoricy z Hiszpanią 21:23 (10:11) na zakończenie rywalizacji w grupie D mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, co oznacza, że reprezentacja Polski odpadła z turnieju.

Pierwsze miejsce w grupie D zajęła Czarnogóra. Kolejne pozycje w tabeli premiowane awansem wywalczyły Hiszpania i Niemcy.

Najwięcej bramek dla Niemek zdobyła – Alina Grijseels 6; dla Hiszpanek – Carmen Costa 6 i Alexandrina Cabral 4.

Sztab szkoleniowy Hiszpanii po kontuzjach dwóch bramkarek w poprzednich spotkaniach w trybie awaryjnym na mecz z Niemkami powołał Nicole Wiggins. Zmienniczka w finałowych minutach obroniła dwa rzuty, które miały kolosalny wpływ na końcowy wynik i układ tabeli.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. W tym okresie żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż jedno trafienie. Po przerwie Iberyjki, prowadząc przeważnie 2-3 golami, kontrolowały przebieg spotkania i zasłużenie wygrały.

We wcześniejszym meczu grupy D zespół Arne Senstada po porażce 23:26 z zespołem współgospodarza turnieju, Czarnogórą – mistrzostwa organizują również Macedonia Północna i Słowenia – czekał na rozstrzygnięcie spotkania Niemcy – Hiszpania. Ten okazał się niekorzystny dla biało-czerwonych, które po rywalizacji w fazie wstępnej wracają do domu.

Polki w poprzednich meczach Euro przegrały z Niemcami 23:25 i pokonały Hiszpanki 22:21. To była pierwsza wygrana biało-czerwonych w ME od roku 2014.

Finał turnieju zaplanowano na 20 listopada w Lublanie.